Kullanıcı Adı: Şifre:
Sitemizde 761 üye 277 yorum 291 meslek 244 haber bulunmaktadır. İş defterinde ise 4103 başlık altında 4809 yorum bulunmaktadır.

Müşteri Temsilcisi (Çağrı Merkezi)

Hizmet

Çağrı Merkezlerinde çalışan müşteri temsilcileri telefon yoluyla hizmet almak isteyen müşterilere online hizmet veren kişilerdir.

Genel olarak telekom operatörleri, bankalar, sigorta şirketleri gibi, müşterilerin her yerden ve her zaman hizmet almalarını gerektiren hizmetlerin sunumunda görev alırlar. Bir çok sektördeki şirket çağrı merkezi hizmeti verdiği için sadece çağrı merkezi hizmeti sunan şirketler de bulunmaktadır.

Çağrı merkezi çalışanları genel olarak öğrenciler ve yeni mezunlardan oluşur. Çağrı merkezi çalışanları işe başlangıçlarında verecekleri hizmet ile ilgili detaylı bir eğitimden geçirilirler. Telefon ve bilgisayarlar çağrı merkezi çalışanlarının en temel araçları oldukları için bilgisayar kullanıyor olmak aranan en temel niteliklerdendir.

Çağrı merkezi çalışanları genelde vardiyalı çalışırlar. Gece çalışan ekipler genel olarak part time çalışanlardan seçilir.

Birçok şirket için hizmet vermekte olan çağrı merkezlerinde müşteri temsilcileri zaman zaman birkaç şirket için hizmet verebilmektedirler.

Çağrı merkezi çalışanları kariyerlerinin ilk dönemlerinde çağrı alırlarken daha sonra çağrılarda oluşan durumların, talep ve şikayetlerin çözümü için “back office” tabir edilen kısma geçebilirler. İlerleyen zamanlar müşteri temsilcisi gruplarını takımlarını yönetmek gibi roller de üstlenebilirler.

Çağrı merkezlerin de müşteri temsilcisi alımı sürekli yapılır. Çalışan değişimi çok hızlıdır. Özellikle üniversite öğrencileri için çağrı merkezi müşteri temsilciliği güzel bir kariyer başlangıcıdır.
Etiketler: Avea Çağrı Merkezi, Avea Müşteri Hizmetleri, Vodafone Çağrı Merkezi, Vodafone Müşteri Hizmetleri, Vodafon Çağrı Merkezi, Vodafon Müşteri Hizmetleri, Turkcell Çağrı Merkezi, Turkcell Müşteri Hizmetleri, Ykb Çağrı Merkezi, Ykb Müşteri Hizmetleri, back office, front office

Müşteri Temsilcisi (Çağrı Merkezi) olan bazı üyelerimiz
Müşteri Temsilcisi (Çağrı Merkezi) fotoğrafları,resimleri
Tüm Fotoğrafları